Autor

 

img_1Mam 63 lata i jestem człowiekiem szczęśliwym. Pamiętam, że w pierwszej połowie życia miałem więcej pytań niż odpowiedzi. Teraz jest odwrotnie.

Robiłem w życiu różne rzeczy. Najmłodsze lata i okres dorastania spędziłem za granicą. Studiowałem już w Polsce i zostałem doktorem chemii, ale żeby nie popaść w monotonię pracy laboratoryjno-naukowej, podczas wakacji dorabiałem prowadząc kombajn do zbioru buraków, wyrywając marchewkę na polu u bauera, czy rozkręcając w warsztacie stare volkswageny. Pamiętam dobrze socjalistyczną Polskę, w której rozpoczynałem karierę zawodową jako handlowiec od produktów chemicznych czy kierownik laboratorium u producenta biżuterii.  Potem były doświadczenia korporacyjne jako menadżer regionalny w Anglii czy dyrektor w Polsce. W drugiej połowie życia założyłem własną firmę a po 12 latach ją zamknąłem. Sporo też podróżowałem po świecie.  Ale dopiero po tym wszystkim zacząłem naprawdę żyć, robić to co chcę. I odzyskałem spokój i czas na przemyślenia.

Myślę że jest ważne, po co piszę ten blog. Jestem przekonany, że mam mnóstwo pozytywnych treści do przekazania innym. Jednocześnie widzę wiele osób, które nie są szczęśliwe. Nie dlatego, że mają trudne warunki, że los ich doświadczył. Czasami osoba biedna i ciężko doświadczona przez życie jest szczęśliwsza niż posiadacz BMW X5 i eleganckiej kochanki. Ludzie często nie są szczęśliwi na własne życzenie. Nie potrafią tak pokierować swoim życiem aby czerpać z niego radość, nie potrafią wykorzystać tego, co los im dał w najbardziej efektywny sposób.

Chcę pokazać, że wiele rzeczy można robić inaczej. I nie jest to takie trudne, wystarczy się do tego przekonać.

Życie może być piękne, jeśli tylko tego naprawdę zapragniemy. Gdyby wokół nas było więcej ludzi szczęśliwych, świat byłby znacznie lepszy. Różni ludzie mają swoje recepty na szczęście, ja pokażę Wam swoją.

Jacek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s